Reklama
Reklama
Reklama

Łatwogang dojechał do Gdańska. Zebrał znacznie więcej pieniędzy (RELACJA)

Łatwogang znowu to zrobił. Youtuber w piątek po południu ruszył rowerem z Zakopanego do Gdańska na ratunek ośmioletniemu Maksowi – chłopiec choruje na bardzo poważną chorobę genetyczną. Łatwogang po 21:00 w niedzielę dojechał do stolicy Pomorza. W trakcie swojej podróży zebrał środki nie tylko dla Maksa, ale i dla Adasia. Potem rozpoczął zbiórkę dla Wojtusia. Przejazd relacjonował Kanał Zero na YouTube, całą podróż relacjonował w swojej relacji LIVE także portal Zero.pl. Poniżej zapis relacji.

hi7jrqswaaal5xf
(fot. Kanał Zero)
Podsumujmy to szaleństwo
  • Piotr Hancke, znany w internecie jako Łatwogang, po 52 godzinach i przejechaniu ok. 660 km dojechał do Gdańska. Na miejscu czekało na niego kilkuset fanów, którzy przywitali go oklaskami.
  • Od piątku w internetowych zbiórkach zebrał ponad 19,8 mln zł na leczenie trzech chłopców.
  • Przez większą część trasy zbierano pieniądze na leczenie 8-letniego Maksa chorego na dystrofię mięśniową Duchenne’a (DMD). W niedzielę rano udało się zebrać 12 mln zł na ten cel; kilka godzin później zakończyła się druga zbiórka – 3,5 mln zł dla 4-letniego Adasia chorego na DMD. Następnie uruchomiono kolejną zbiórkę na leczenie 2-letniego Wojtusia, również chorego na DMD.
Łatwo jest w Gdańsku!
Youtuber dotarł do końca trasy, a wraz z nim ekipa Kanału Zero.
Pozdrowienie dla mamy
– Kocham cię mamo. Mama cały czas kibicowała – powiedział Łatwo na streamie.
3,5 mln zł dla Wojtusia
– Brakuje nam jeszcze 12 mln dla Wojtusia. Może ktoś ma jeszcze złotówkę. Mamy dla Maksa, mamy dla Adasia. Dziękuję wam – powiedział Łatwogang.
– Wszyscy razem to zrobiliśmy – dodał w kierunku zgromadzonego tłumu.
Koniec podróży z Zakopanego
– Piotrek! Piotrek! Piotrek! – skandują tłumy w kierunku Łatwoganga.
Łatwogang wjechał do Gdańska
Przy tablicy drogowej z napisem Gdańsk Łatwoganga powitały wiwatujące tłumy z racami. Autobus Kanału Zero utknął z tyłu.
Pruszcz Gdański
Konwój Łatwoganga dotarł do Pruszcza Gdańskiego.
– Trzy miliony pękły dla Wojtka – ogłosiła ekipa Kanału Zero jadąca za influencerem.
Jedziemy z Łatwogangiem
Influencer zbliża się do końca trasy. W konwoju za Łatwogangiem jedzie autobus Kanału Zero.
Dwie zbiórki Łatwoganga zakończone
– Dziękuję – powiedział Adaś, chłopiec, na którego leczenie Łatwogang zbierał środki w drugiej zbiórce.
– Emocji jest bardzo dużo. Czuję wdzięczność, bardzo dziękujemy wszystkim. Dużo miałam tych wiadomości. Najpierw niedowierzanie, wzruszenie, szczęście. To było duże zaskoczenie – dodała wzruszona mama dziecka.
Coraz bliżej Trójmiasta
– Tu się dzieją historyczne rzeczy. Zbliżamy się do Trójmiasta. Jestem ciekawy, co nas tam czeka – powiedział Dawid Chęć z Kanału Zero podczas transmisji.
1,5 mln zł
Kolejny sukces w zbiórce Łatwoganga – licznik przekroczył 1,5 mln zł. Konwój zbliża się do celu. Na jego trasie zbierają się tłumy fanów.
Kolejny kamień milowy
– Mamy milion dla Wojtusia – ogłoszono na streamie Łatwoganga.
Tczew coraz bliżej
Łatwogang na piechotę zbliża się do Tczewa.
15,4 mln dla Wojtusia
Łatwogang wyznaczył cel kolejnej zbiórki.
– Każde życie z tych dzieci zasługuje na pomoc. Spróbujmy zebrać jak najwięcej. Dziękuję wszystkim – powiedział.
Kolejny cel osiągnięty
– Jest! Mamy 3,5 mln zł – ogłosił Łatwogang podczas kolejnego postoju. Tym samym udało się zakończyć zbiórkę dla kolejnego chorego dziecka. To jednak nie koniec podróży – do celu wciąż kilkadziesiąt kilometrów.
Kolejny milion zebrany
Przekroczono kolejny kamień milowy zbiórki – na jej koncie znajdują się już ponad 3 mln zł.
Coraz bliżej celu
Konwój Łatwoganga zbliża się do celu. Do Gdańska pozostało jedynie 87 km.
2,5 mln zł
– Brawo. Mamy 2,5 mln zł dla Adasia – ogłosił Łatwogang podczas postoju na regenerację.
Łatwogang: nie po kontrowersje
Kolejny próg osiągnięty!
Na nową zbiórkę dla Adasia, którą Łatwogang ogłosił po zebraniu 12 mln zł dla Maksia, wpłacono już 2 mln zł. – Super robota, ciśniemy dla Adasia! Jesteście niesamowici – przekazał Łatwogang podczas niełatwego podjazdu pod wzniesienie. 

Cel to 3,5 mln zł.
APEL o wodę
– Jeśli możecie zostawiajcie przy drodze butelki z wodą dla nas. Nam trudno się zatrzymywać, żeby coś kupić a zapasy powoli się kończą – apeluje na streamie Kanału Zero Dawid Chęć. 
Przed nami Chełmno, do Gdańska pozostało 150 km
Łatwogang dziękuje policjantom
– Mega „szefowska” postawa, mega nas holują – powiedział Łatwogang o pomocy lokalnych policjantów na trasie przejazdu.
Doświadczeni kolarze robią tunel dla Łatwoganga
– Pogoda dopisuje, natomiast lekko wieje, dlatego doświadczeni kolarze robią tunel wokół Piotrka – powiedział Marcin Kuśnierz, kolarz amator, który jedzie z Piotrkiem od Krakowa. Marcin zobaczył w piątek, że Łatwogang będzie jechał obok jego domu i postanowił dołączyć. – Zjadłem obiad i powiedziałem żonie, że jadę do Gdańska – opowiada Marcin, który bierze udział w maratonach ultra.
Łatwogang jedzie dalej
Zrobił to! Łatwogang zebrał 12 mln zł na leczenie Maksia
Licznik dobił do celu, gdy Łatwogang był na postoju w woj. kujawsko–pomorskim. Tłum otoczył Piotrka i wiwatuje. 
Kilka słów od Łatwoganga
Udało się!
– Brakuje jeszcze tylko 300 tys. zł do 12 mln, więc to już tylko formalność – ogłosił szczęśliwy Łatwogang w niedzielę przed godz. 8 podczas postoju. 
Największe wpłaty na zbiórce Łatwoganga
  • Kuchnia Vikinga 868 001 zł
  • NEBOA 650 000 zł
  • TARCZYŃSKI S.A 600 000 zł
Łatwogang jedzie trzeci dzień
Łatwogang dotarł w okolice Aleksandrowa Kujawskiego. Do pokonania ma ok. 200 km, przejechał już prawie 500. A licznik zbliża się do 12 mln zł. Zachęcamy do wpłat na leczenie chorego Maksia.

 

Źródło: Zero.pl
Redakcja Zero.pl
Redakcja Zero.plRedakcja Zero.pl
Reklama
Reklama