Reklama
Reklama
Reklama

Zderzenie pociągów pasażerskich w Wielkopolsce. Są poszkodowani

W pobliżu stacji Białośliwie w województwie wielkopolskim doszło do niebezpiecznego zdarzenia kolejowego. Po godz. 18 zderzyły się tam dwa pociągi pasażerskie. Na miejscu zdarzenia trwa akcja ratunkowa z udziałem wielu służb, a ruch na trasie został całkowicie zablokowany. Wstępne meldunki mówią o rannych pasażerach.

white-25
Zderzenie pociągów w Wielkopolsce (fot. Google Maps / X / Dariusz Klimczak)
  • Do zderzenia pociągów doszło w pobliżu stacji Białośliwie (województwo wielkopolskie). Służby ratunkowe otrzymały oficjalne zgłoszenie dokładnie o godz. 18:04.
  • Wypadek dotyczy składów Polregio relacji Piła–Bydgoszcz oraz PKP Intercity relacji Białogard–Warszawa.
  • Kilka osób odniosło obrażenia w wyniku tego zdarzenia. Na miejscu katastrofy ratownicy medyczni prowadzą obecnie triaż poszkodowanych.

Służby ratunkowe otrzymały wezwanie na miejsce wypadku o godz. 18:04. Do zdarzenia wysłano natychmiast znaczne siły ratownicze, w tym strażaków oraz zespoły ratownictwa medycznego.

Kilka osób zostało poszkodowanych, trwa triaż – przekazał asp. Martin Halasz, rzecznik prasowy wielkopolskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na miejscu zdarzenia pracuje obecnie kilkanaście zastępów straży pożarnej, które zabezpieczają teren i pomagają pasażerom.

W wypadku uczestniczyły składy dwóch przewoźników kolejowych. Informacje o jednostkach biorących udział w zderzeniu potwierdził zarządca infrastruktury.

Reklama
Reklama

– Po południu doszło do starcia się dwóch pociągów, które zetknęły się: Polregio Piła-Bydgoszcz i PKP Intercity Białogard-Warszawa – poinformował Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych.

Znaczne opóźnienia na linii Piła-Bydgoszcz

Wypadek spowodował poważne utrudnienia w ruchu kolejowym, które mogą potrwać przez dłuższy czas. Służby kolejowe muszą dokładnie sprawdzić stan techniczny torowiska oraz samych pojazdów przed dopuszczeniem linii do ponownego użytku.

Bartosz Pietrzykowski zaznaczył, że obecnie wstrzymany jest ruch pociągów na linii Piła-Bydgoszcz. – Wznowienie nastąpi po sprawdzeniu, czy doszło do wykolejenia, uszkodzenia infrastruktury – wskazał przedstawiciel spółki PKP PLK.

Reklama
Reklama

Obecnie na stacji pracują także specjaliści kolejowi, którzy będą starali się odtworzyć przebieg wydarzeń i ustalić, dlaczego oba pociągi znalazły się na tym samym torze. – Komisja wyjaśni przyczyny zdarzenia – dodał Bartosz Pietrzykowski.

Pasażerowie podróżujący na zablokowanej trasie muszą liczyć się z opóźnieniami.

Źródła: Zero.pl, PAP
Reklama
Reklama