Reklama
Reklama
Reklama

Nowe informacje o ataku w szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju. Napastnik to 19-letni Polak

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Jana Pawła II w Jastrzębiu-Zdroju doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Po godz. 18 uzbrojony 19-letni mężczyzna zaatakował przebywające tam osoby. Sprawca ranił personel medyczny oraz pacjentów.

white-26
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju (fot. Facebook / Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju / Google Maps)
  • Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w czwartek po godz. 18. Mężczyzna wszedł do szpitala wojewódzkiego w Jastrzębiu-Zdroju i zaatakował ludzi.
  • Policja zatrzymała napastnika na miejscu zdarzenia. Czynności wyjaśniające są prowadzone pod nadzorem prokuratora.
  • Ranne zostały cztery osoby. Wśród nich ordynator gastrologii, pielęgniarka oraz dwójka pacjentów.

Zawiadomienie o agresywnym mężczyźnie, który wtargnął do placówki medycznej i zaatakował przebywające tam osoby przy użyciu ostrego narzędzia, wpłynęło do służb po godz. 18. Na miejscu incydentu natychmiast pojawili się funkcjonariusze policji, którzy obezwładnili i zatrzymali podejrzanego.

O ujęciu sprawcy poinformowano w oficjalnym komunikacie. „Sprawca został zatrzymany przez jastrzębskich policjantów. Obecnie na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności mające na celu ustalenie przyczyn i dokładnych okoliczności zdarzenia” – przekazali mundurowi w mediach społecznościowych.

Aspirant sztabowa Halina Semik z Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju przekazała w rozmowie z portalem Zero.pl, że zatrzymany mężczyzna to 19-letni Polak.

Reklama
Reklama

Cztery osoby ranne. Wśród nich personel szpitala i pacjenci

Władze szpitala przekazały, że ranne zostały cztery osoby – ordynator gastrologii, który miał powstrzymać napastnika, pielęgniarka oraz dwójka pacjentów. – Najmniejsze obrażenia odniosła pielęgniarka pracująca na oddziale. Ma obrażenia kończyny górnej. Została przyjęta na obserwację. Będzie także pod opieką psychologa – poinformował lek. Artur Ploch, ordynator tamtejszego oddziału chirurgii.

– Kolejne trzy osoby mają rany kłute klatki piersiowej, a jedna z nich także szyi. Jedna osoba była opatrywana w warunkach bloku operacyjnego. Stan tych trzech pacjentów jest poważny, ale stabilny. Dalsza diagnostyka zostanie podjęta jutro – dodał.

Ministerstwo Zdrowia reaguje

Na zdarzenie w jastrzębskim szpitalu zareagowało Ministerstwo Zdrowia. „Nasze myśli są z poszkodowanymi pacjentami i personelem szpitala, ich rodzinami oraz całym zespołem medycznym” – przekazano.

Reklama
Reklama

„Priorytetem jest obecnie ratowanie życia i zdrowia osób poszkodowanych. Ministerstwo Zdrowia i śląski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia pozostaje w stałym kontakcie z urzędem wojewódzkim, dyrekcją szpitala oraz właściwymi służbami. Na bieżąco monitorujemy sytuację i jesteśmy gotowi zapewnić wszelkie niezbędne wsparcie” – poinformowano.

Na miejscu zdarzenia jedzie dyrektor śląskiego oddziału NFZ

Źródło: Zero.pl
Reklama
Reklama