Podczas sobotniego Kongresu Zero Krzysztof Gonciarz weźmie udział w dyskusji o cenie sławy, hejcie i wychodzeniu z kryzysów wizerunkowych. Jeszcze przed weekendowym wydarzeniem w szczerej rozmowie z portalem Zero.pl Gonciarz wraca do głośnej afery z 2023 r. i punktuje brutalną rzeczywistość mediów społecznościowych. – Żyjemy w czasach, które stopniowo pozbawiają nas prywatności – ostrzega twórca.

- Krzysztof Gonciarz będzie gościem sobotniego Kongresu Zero.
- Panel „Wizerunek do odzyskania” podczas Kongresu Zero z udziałem gwiazd i influencerów będzie dotykał mechanizmów obrony przed internetowym linczem. Weźmie w nim udział m.in. właśnie Gonciarz.
- Influencer w rozmowie z Zero.pl nazywa wydarzenia z 2023 r. „cyniczną intrygą” i zapowiada walkę o swoje dobre imię na drodze prawnej.
- Mimo nokautu na Stadionie Narodowym, Gonciarz znakomicie wspomina swój udział w Fame MMA i wierzy w zmianę oblicza tego formatu.
Podczas sobotniego Kongresu Zero jeden z paneli dyskusyjnych dotyczyć będzie wizerunku. W rozmowie udział wezmą mówca motywacyjny Tomasz Kammel, muzyk Michał Wiśniewski, twórca internetowy Krzysztof Gonciarz i trener mentalny Jakub Bączek.
„Wizerunek do odzyskania” – w dyskusji pod takim tytułem wezmą udział wspomniani celebryci. Spróbują odpowiedzieć na pytanie: „Jak radzić sobie z presją, kryzysami wizerunkowymi i w życiu publicznym?”. Rozmowa będzie o tym, jak trudno wejść na szczyt i jak łatwo z niego spaść.
Krzysztof Gonciarz – pioner wideoblogerów
Krzysztof Gonciarz to polski twórca internetowy. Swoją karierę zaczynał biorąc udział w tworzeniu oficjalnego spolszczenia gry Baldur's Gate 2 czy pracując w internetowej telewizji tvgry.pl.
Szerszej publiczności dał się poznać jako dziennikarz portalu Gry-Online oraz autor kanałów wideoblogowych Zapytaj Beczkę, Krzysztof Gonciarz i TheUwagaPies. Krzysztof Gonciarz zrealizował również projekty podróżnicze – nagrał cztery filmy w Azji w ramach projektu Sztuka Składania Historii oraz minifilm dokumentalny o japońskim lesie samobójców Aokigahara.
We wrześniu 2023 r. ukazał się materiał nagrany przez byłą partnerkę Gonciarza, Darię Dąbrowską, w którym wideoblogera oskarżono o agresywne i seksistowskie traktowanie trzech byłych partnerek. Niedługo później do oskarżeń dołączyła kolejna kobieta. Pojawiły się również oskarżenia o zmuszanie do przyjmowania środków odurzających.
W odpowiedzi na oskarżenia Krzysztof Gonciarz opublikował film Stalkerka, w którym odniósł się do zarzutów i oskarżył jedną z kobiet o stalking. Celebryta zapowiedział również złożenie zawiadomienia o możliwości popełnienia przez nią przestępstwa. W 2025 r. Gonciarz pozwał swoje byłe partnerki o zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych.
Gonciarz o mediach społecznościowych, hejcie i kryzysie
Portal Zero.pl rozmawiał z Krzysztofem Gonciarzem o początkach jego kariery, kryzysie wizerunkowym, z jakim się zmierzył, oraz presji ciążącej na osobach publicznych.
– Wideo w sieci zająłem się już w 2007 r., kanał na YouTube założyłem w 2011 r. – a więc można powiedzieć, że zaliczam się do pierwszego pokolenia polskich influencerów, jeszcze z czasów, kiedy nie było nawet takiego słowa – wspominał pierwsze kroki jako wideobloger.
Krzysztof Gonciarz zwrócił uwagę na wszechobecność mediów społecznościowych.
– Żyjemy w ciekawych czasach, w których zgęstnienie mediów społecznościowych stopniowo pozbawia nas prywatności. Do tego w internecie łatwo jest komuś zaszkodzić i namącić, a wariatów i szarlatanów nie brakuje – powiedział.
Celebryta poruszył wątek hejtu i uzależnienia od niego i social mediów.
– Myślę, że obserwujemy teraz kolejną mutację wirusa, jakim jest internetowy hejt. Są ludzie, którym uzależnienie od nienawiści i mediów społecznościowych wymknęło się spod kontroli, a na ich celowniku może znaleźć się każdy. Mam nadzieję, że wyklarują się mechanizmy i procedury chroniące bezpieczeństwo i prywatność przed internetowymi atakami wizerunkowymi, a także utarte szlaki wyciągania prawnych konsekwencji wobec agresorów, stalkerów i pomawiaczy – przekazał.
Influencer i wideobloger powrócił także do kryzysu wizerunkowego z 2023 r. i konsekwencji publicznych oskarżeń pod jego adresem.
– Zostałem zaatakowany wizerunkowo przez grupę kobiet, które opublikowały oszczerstwa na mój temat w okresie Pandora Gate oraz cynicznie wykorzystały prywatne materiały w celu poniżenia mnie. Przez kontekst trwającej afery media wzięły ich świadectwa za pewnik, katastrofa wydarzyła się natychmiastowo i długo musiałem pracować nad tym, by opinia publiczna wysłuchała drugiej strony: opowieści o wieloletniej intrydze i przemocy mojej wspólniczki w spółce – opowiedział.
– To historia głupoty, kłamstw, manipulacji, fałszywego feminizmu i krzywdy wyrządzanej kobietom i mężczyznom przez kobiety – podsumował aferę ze swoim udziałem, przypominając swoja serię reportaży śledczych Perseusz.
Krzysztofa Gonciarza zapytaliśmy również o jego udział w walce freak show fight – na stadionie PGE Narodowym został znokautowany przez Tomasza „Gimpera” Działowego.
– Mój udział w Fame MMA był świetnym krokiem i wspominam go znakomicie. Walczyłem z Gimperem na Stadionie Narodowym w 2024 r., co poprzedziło trochę kreatywnych konfrontacji pomiędzy Tomkiem a mną – opowiedział.
– Ja wierzę, że freak fighty da się robić w stylu bardziej eleganckim i czystszym, niż ten dziś dominujący i że może to być pleasure niekoniecznie guilty – podsumował swój udział w wydarzeniu.
Kacprzyków jest więcej. Jak covidowa prowizorka zmieniła uczelnie w fabryki dyplomów
Kongres Zero 2026
Już w najbliższą sobotę, 27 czerwca organizujemy drugą edycję Kongresu Zero!
Przed nami dzień pełen inspirujących rozmów, mocnych opinii i spotkań z ludźmi, którzy na co dzień kształtują świat kultury, sportu, biznesu, mediów i internetu. Na scenie spotkają się osobowości z zupełnie różnych środowisk, od kina i muzyki, przez wielki biznes i finanse, aż po sport i media. Będą lekkie i pełne humoru rozmowy, ale też ważne debaty o gospodarce, społeczeństwie i współczesnym świecie.
Będziecie mogli zobaczyć na żywo między innymi:
- Krzysztofa Stanowskiego,
- Roberta Mazurka,
- Quebonafide,
- Michała Wiśniewskiego,
- Izę Krzan,
- Tomasza Kota,
- Grzegorza Krychowiaka,
- Tomasza Kammela,
- Krzysztofa Gonciarza,
- Marcina Iwucia,
- Roberta Górskiego,
- Piotra Latałę,
- Gen. Rajmunda Andrzejczaka,
- Czesława Michniewicza.
Kongres Zero to moment, żeby spotkać się z nami na żywo, a nie przez ekran. Na miejscu będzie cała redakcja Kanału Zero, więc będzie przestrzeń, żeby pogadać, zadać pytania podczas Q&A i złapać się bezpośrednio na Meet & Greet!
Agendę wydarzenia znajdziecie TUTAJ.
Jak nie macie jeszcze biletów, to kupicie je na GoingApp.pl. Musicie z nami być!