Reklama
Reklama
Reklama

Trzaskowski reaguje na szokujące wyznania lekarza. "Zwrócę się do Prokuratora Generalnego"

Prezydent Warszawy zapowiedział złożenie wniosku do Prokuratora Generalnego o pilne podjęcie czynności wyjaśniających. To reakcja na głośny wywiad byłego ordynatora chirurgii Szpitala Południowego, Emila Jędrzejewskiego. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim lekarz formułował poważne zarzuty dotyczące funkcjonowania szpitalnego oddziału ratunkowego oraz pracy lekarza Dawida Kacprzyka.

04.19.2024,Wroclaw,,Poland,Election,Rally,In,Wroc?aw,Sutryk,,Trzaskowski,,Jaros
Rafał Trzaskowski zapowiada, że poinformuje prokuratora generalnego o sprawie, którą ujawnił Emil Jędrzejewski w Kanale Zero. (fot. FotoDax / Shutterstock)

Rafał Trzaskowski we wpisie w serwisie X odniósł się do wtorkowego wywiadu dr. Emila Jędrzejewskiego w Kanale Zero. W opublikowanym oświadczeniu zapowiedział skierowanie sprawy do Prokuratora Generalnego.

„Wobec treści wywiadu udzielonego w dniu 23 czerwca 2026 r. przez dr. Emila Jędrzejewskiego w Kanale Zero Krzysztofowi Stanowskiemu dotyczącego rzekomych wydarzeń, które miały mieć miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym z udziałem dr. Dawida Kacprzyka w okresie zatrudnienia w tym szpitalu obu wymienionych lekarzy, zwrócę się jutro z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o pilne podjęcie przez prokuraturę stosownych czynności wyjaśniających” – napisał Trzaskowski. 

 

Reklama
Reklama

Były ordynator mówił o błędach i śmierci pacjentów

Emil Jędrzejewski, były ordynator chirurgii w Warszawskim Szpitalu Południowym, przekonywał w programie, że w placówce dochodziło do poważnych nieprawidłowości. Twierdził m.in., że pacjenci na SOR mieli umierać bez odpowiedniej opieki, a część procedur wykonywano wadliwie. 

Pacjenci przyjęci na SOR umierali niezaopiekowani, pracownicy oddziału „przypom

Pacjenci przyjęci na SOR umierali niezaopiekowani, pracownicy oddziału „przypominali sobie” o nich po kilku godzinach i wykonywali im tomografię, żeby coś markować. Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy. Każdy przypadek śmierci na SORze powinien być przeanalizowany

Emil Jędrzejewski
Lekarz, były ordynator chirurgii w Szpitalu Południowym

inali sobie” o nich po kilku godzinach i wykonywali im tomografię, żeby coś markować. Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy. Każdy przypadek śmierci na SORze powinien być przeanalizowany

Reklama
Reklama

Jędrzejewski zarzucał również Dawidowi Kacprzykowi popełnianie błędów medycznych. W rozmowie ze Stanowskim mówił między innymi o dwóch przypadkach błędów przy intubacji, które według niego miały zakończyć się śmiercią pacjentów.

Tło afery wokół Szpitala Południowego

Sprawa jest kolejnym wątkiem afery wokół Szpitala Południowego opisywanej przez Zero.pl. W ostatnich dniach publikowaliśmy materiały dotyczące działalności Dawida Kacprzyka, byłego szefa młodzieżówki wspierającej Koalicję Obywatelską, jego rozliczeń ze szpitalem oraz funkcjonowania tzw. saloniku VIP na SOR.

Czytaj także: Radny KO w szpitalu zarobił 1,6 mln zł. Postępowanie dyscyplinarne

Reklama
Reklama

Dr Jędrzejewski twierdzi również, że wcześniej próbował alarmować o nieprawidłowościach władze Warszawy, w tym samego Rafała Trzaskowskiego. Według jego relacji dwa miesiące po zgłoszeniu problemów został zwolniony ze szpitala.

Zapowiedź skierowania sprawy do Prokuratora Generalnego oznacza, że zarzuty przedstawione w Kanale Zero mogą stać się przedmiotem formalnych czynności prowadzonych przez prokuraturę. Na razie nie wiadomo, jaki będzie ich zakres oraz czy śledczy zdecydują się wszcząć postępowanie.

Próbowaliśmy skontaktować się z Dawidem Kacprzykiem. Nie odebrał jednak telefonu.

W środę od godziny 7:00 Kanał Zero rozpoczyna wydanie programu poświęcone tematowi Szpitala Południowego. 
 

Reklama
Reklama

 
 
 
 

Reklama
Reklama