Reklama
Reklama
Reklama

Arleta Bojke redaktor naczelną Zero TV. W planach nowe formaty

Dziennikarka Kanału Zero Arleta Bojke z nową funkcją. Pokieruje telewizją Zero TV jako redaktor naczelna. Wcześniej szefową wydawców Kanału Zero została Sylwia Siekierska-Walczak, a redaktor naczelną portalu Zero.pl – Anna Wittenberg.

dziewczyny-fot
Sylwia Siekierska-Walczak została szefową wydawców Kanału Zero, Anna Wittenberg jest redaktor naczelną Zero.pl, a Arleta Bojke – redaktor naczelną telewizji ZERO TV. (fot. Kanał Zero)

Arleta Bojke jest dziennikarką Kanału Zero i autorką kanału YouTube „Koniec Świata”. W latach 2006-2015 była reporterką „Wiadomości” TVP1, a w latach 2010-2014 korespondentką TVP w Moskwie.

Kim jest Arleta Bojke?

Nowa redaktor naczelna telewizji Zero TV przez wiele lat prowadziła programy telewizyjne o tematyce międzynarodowej. Relacjonowała m.in. liczne wybory w Europie Wschodniej, największe antyputinowskie protesty w Rosji z przełomu lat 2011 i 2012, rosyjskie śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej, protesty na kijowskim Majdanie w 2014 r., zajęcie Krymu przez Rosję, wybuch konfliktu zbrojnego w Donbasie w 2014 r. oraz pełnoskalową wojnę Rosji przeciwko Ukrainie rozpoczętą w 2022 r. Jest autorką reportaży „Znamy każdy kamień”, „Azow znaczy stal” oraz „Alaksandr Łukaszenka. Ziemniaczany król”.

Za swoją pracę na Ukrainie w 2014 r. została uhonorowana Wiktorem w kategorii Dziennikarz Roku oraz nagrodą Stowarzyszenia Mediatory w kategorii TORpeda. W 2015 r. była nominowana do nagrody Grand Press w kategorii reportaż telewizyjny za reportaż z Ukrainy „Byliśmy braćmi”. W 2025 r. otrzymała nominację do nagrody Wirtuale 2025 w kategorii Podcast Roku.

Reklama
Reklama

Arleta Bojke jest autorką książki „Władimir Putin. Wywiad, którego nie było” oraz współautorką książek „Partyzanci. Dziennikarze na celowniku Łukaszenki” i „Wojna naszych czasów”.

Nowe formaty w Zero TV

Telewizja Zero TV wystartowała 20 maja. Obecnie jest dostępna w ponad 100 sieciach kablowych. Emituje materiały publikowane również w Kanale Zero.

W planach znajdują się też formaty realizowane stricte dla telewizji.

15 czerwca w Zero TV wystartował program „Środek Dnia”. Od poniedziałku do piątku o godz. 13:05 dziennikarze Kanału Zero na żywo komentują wydarzenia dnia i opowiadają o kulisach swojej pracy.

Reklama
Reklama

– To nie jest serwis informacyjny. To program, który pokazuje nasze, autorskie spojrzenie na Polskę i Świat, a dodatkowo daje możliwość lepszego poznania i redakcji Kanału Zero, i portalu Zero.pl – wyjaśnia Arleta Bojke. 

Sylwia Siekierska-Walczak szefową wydawców w Kanale Zero

Arleta Bojke nie jest jedyną kobietą, która w ostatnim czasie objęła kierownicze stanowisko w mediach Grupy Zero. Szefową wydawców Kanału Zero została Sylwia Siekierska-Walczak.

Siekierska-Walczak od 20 lat pracuje w mediach newsowych. Karierę dziennikarską i telewizyjną rozpoczęła w 2006 r. w TVN24, gdzie była stażystką. Następnie przeszła do Telewizji Polskiej, gdzie zdobywała doświadczenie jako wydawczyni w telewizji informacyjnej. W TVP przeszła pełną ścieżkę redakcyjną: od researcherki, reporterki i redaktorki, po podwydawczynię i wydawczynię.

W Kanale Zero pracuje od czerwca 2024 r. Poza codzienną pracą przy commentary odpowiada za takie formaty jak „Godzina Zero”, „Debaty”, „Ground Zero”, „Centralny Program Komunikacyjny”, „Niepoprawnik”, „Bitwy-Kampanie-Wojny”, „Gospodarcze Zero”, filmy partii politycznych publikowane na YouTube oraz „Zero Znieczulenia”.

Reklama
Reklama

Do najważniejszych projektów, przy których pracowała w Kanale Zero, należą m.in. kampania prezydencka i cykl rozmów z kandydatami, programy specjalne dotyczące powodzi, wieczory wyborcze w Polsce i USA, wieczór referendalny, program specjalny z Gryfina poświęcony kryzysowi na granicy, kongres, programy dotyczące polityki Donalda Trumpa, program specjalny na rocznicę wybuchu powstania warszawskiego, a także lżejsze formaty wyjazdowe, m.in. z Energylandii i Sztynortu.

Zero TV dołącza do Canal+. Na której pozycji szukać telewizji Stanowskiego?

Anna Wittenberg redaktor naczelną portalu Zero.pl

Od maja redaktor naczelną portalu Zero.pl pozostaje Anna Wittenberg. To dziennikarka z blisko 20-letnim doświadczeniem w polskich mediach. Przez 11 lat pracowała w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, wcześniej także w naTemat, Polskieradio.pl i „Życiu Warszawy”. Specjalizuje się w tematyce edukacyjnej, naukowej i technologicznej.

Portal Zero.pl ruszył w lutym 2026 r.

Reklama
Reklama