Polska walczy o stałą obecność amerykańskich żołnierzy na naszym terytorium. Ministerstwo Obrony Narodowej wysłało już w tej sprawie list intencyjny, będący odpowiedzią na bezpośrednią prośbę Waszyngtonu. Szef BBN Bartosz Grodecki podkreśla, że to historyczne „okienko możliwości”, które musimy natychmiast wykorzystać.