W środę o godz. 20 rozpoczęła się kolejna, piąta Liga Debat Kanału Zero. Program poprowadził Jacek Prusinowski. O punkty i sympatię widzów rywalizowali przedstawiciele wszystkich głównych ugrupowań politycznych – od Koalicji Obywatelskiej po Konfederację. Czytelnicy portalu Zero.pl mogą głosować na najlepszego ich zdaniem uczestnika. Zwycięzca otrzymuje za to dodatkowy punkt w klasyfikacji.

Jacek Prusinowski poprowadził w środę piątą edycję Ligi Debat. Po raz kolejny w medialnym starciu naprzeciw siebie stanęli przedstawiciele polskich partii politycznych.
Formuła programu pozostaje bez zmian – uczestnicy zmierzyli się w czterech rundach tematycznych, a także w bezpośrednich pojedynkach „jeden na jeden”.
W walce o głosy widzów i jury walczyli
- Koalicja Obywatelska – Andrzej Rozenek
- Prawo i Sprawiedliwość – Tobiasz Bocheński
- Konfederacja – Krzysztof Szymański
- Polskie Stronnictwo Ludowe – Mirosław Adam Orliński
- Lewica – Łukasz Michnik
- Razem – Mateusz Merta
- Polska 2050 – Adam Gomoła
- Konfederacja Korony Polskiej – Krzysztof Figura
Zagłosuj w sondzie Zero.pl na najlepszego uczestnika Ligi Debat #5
Czytelnicy portalu Zero.pl mogą wybrać najlepszego uczestnika debaty. Zwycięzca głosowania otrzymuje dodatkowy punkt w klasyfikacji.