
W całej Polsce jest ciepło, a w najbliższych dniach będzie jeszcze cieplej. Apogeum upałów ma nastąpić w weekend. W niedzielę na ziemi lubuskiej temperatura może sięgnąć 38 st. C. – Już temperatury powyżej 30 st. C uznaje się za groźne dla zdrowia i życia osób starszych, osób z chorobami przewlekłymi oraz małych dzieci – ostrzega Główny Inspektor Sanitarny Paweł Grzesiowski.




















