Afera w Pszczynie ws. lodów za czerwony pasek doczekała się spektakularnego finału. Krzysztof Stanowski oraz Kanał Zero oficjalnie potwierdzili, że dotrzymają obietnicy złożonej uczniom. Już w najbliższy piątek, 26 czerwca, we współpracy z siecią Good Lood oraz innymi punktami w całej Polsce, rusza wielka akcja rozdawania darmowych lodów dla najlepszych uczniów.

- Każdy uczeń, który w piątek (26 czerwca) okaże świadectwo z wyróżnieniem, otrzyma darmowe lody.
- Oficjalne, mobilne punkty Kanału Zero i Good Lood pojawią się w Warszawie, Krakowie oraz Pszczynie, a do akcji masowo dołączają lodziarnie z innych polskich miast.
- Akcja Stanowskiego to bezpośredni prztyczek w nos wymierzony Rzeczniczce Praw Dziecka, Monice Hornie-Cieślak, która wcześniej skrytykowała nagradzanie najlepszych uczniów i oskarżyła lodziarnię z Pszczyny o wykluczanie tych mniej zdolnych.
Kanał Zero i jego twórca Krzysztof Stanowski potwierdzili, że dotrzymają złożonej dzieciom obietnicy – w piątek za czerwony pasek uczniowie będą mieli możliwość otrzymania darmowych lodów.
Akcja Kanału Zero to odpowiedź na głośną aferę z udziałem pszczyńskiej lodziarni oraz Rzeczniczki Praw Dziecka.
Darmowe lody od Kanału Zero i Good Lood
„Skoro po 25 latach ktoś uznał, że lody za czerwony pasek to zły pomysł, to my mamy inne zdanie” – napisano w mediach społecznościowych Kanału Zero.
Uczniowie będą mogli dostać darmowe lody w piątek, 26 czerwca. Współorganizatorem akcji jest sieć lodziarni Good Lood. Darmowe lody będą do odebrania w mobilnych punktach w Warszawie i Pszczynie oraz wszystkich Loodspotach w Krakowie i Warszawie.
Kanał Zero zaprosił do udziału inne lodziarnie w Polsce.
Krzysztof Stanowski zaprasza
„Obiecywałem i będzie” – napisał na X Krzysztof Stanowski.
Twórca Kanału Zero potwierdził, że na uczniów ze wzorowym świadectwem czekać będą darmowe lody.
„Będziemy przedstawiać w naszych mediach społecznościowych te lodziarnie, które się zgłosiły oraz stworzymy wykaz lodziarni z podziałem na miasta (ściągawka dla uczniów)” – zapowiedział Stanowski.
Przy okazji zwrócił się do Rzeczniczki Praw Dziecka.
„Pani Moniko Horna-Cieślak, mam nadzieję, że akcja się Pani podoba!” – napisał.